STRONA GŁÓWNA / Duszpasterstwo Służby Liturgicznej / MINISTRANCI I LEKTORZY

MINISTRANCI I LEKTORZY

ELIMINACJE DIECEZJALNE  XV MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA  O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ 2019/2020

pod Patronatem Metropolity Krakowskiego  Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

ELIMINACJE W DEKANATACH: do 31 grudnia 2019 r.

Zgłoszenia do eliminacji dekanalnych: do 31 października 2019 r.

KOORDYNATORZY DIECEZJALNI:

Ks. Jarosław Chlebda            jachleb@wp.pl                                   tel. +48 608 626 298
Ks. Ryszard Kilanowicz        rysiekkilanowicz@gmail.com            tel. +48 880 708 839

KOORDYNATORZY W REJONACH:

Koordynatorzy rejonowi mistrzostw są odpowiedzialni za organizację turnieju na poziomie poszczególnych rejonów:

Rejon I        Dekanaty: Kraków – Centrum, Kraków – Kazimierz, Kraków – Salwator, Kraków – Bronowice, Kraków – Krowodrza, Kraków – Prądnik, Bolechowice, Czernichów, Krzeszowice
Rejon II       Dekanaty: Kraków – Podgórze, Kraków – Prokocim, Kraków – Bieńczyce, Kraków – Mogiła, Wawrzeńczyce
Rejon III     Kraków – Borek Fałęcki, Mogilany, Niegowić, Niepołomice, Skawina, Wieliczka Wschód, Wieliczka Zachód
Rejon IV     Dekanaty: Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia
Rejon V       Dekanaty: Kalwaria, Wadowice Południe, Wadowice Północ, Zator
Rejon VI     Dekanaty: Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Sułkowice
Rejon VII    Dekanaty: Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim
Rejon VIII  Dekanaty: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Nowy Targ, Rabka, Zakopane

KOORDYNATORZY W DEKANATACH:
Dane teleadresowe koordynatorów dekanalnych, do których należy przesyłać zgłoszenia do etapu dekanalnego zostały przesłane pocztą kurialną

ZASADY ZGŁASZANIA DRUŻYN DO ELIMINACJI DEKANALNYCH:
Zgłoszenia prosimy przekazywać na specjalnym formularzu do koordynatorów dekanalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 X 2019 r. Zgłoszenia, które nadejdą po terminie nie zostaną przyjęte. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie drużyny zgłoszone w wyżej podany sposób.

Koordynatorzy Dekanalni poinformują zgłoszone parafie o czasie i miejscu rozgrywek etapu dekanalnego. Zorganizują rozgrywki i prześlą wyniki do koordynatorów rejonowych do 31 XII b.r. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym.
Jeżeli z danego dekanatu zostanie zgłoszona tylko jedna drużyna w danej kategorii wiekowej to przechodzi do etapu rejonowego na zasadzie „dzikiej karty”.
Zwycięzcy etapu rejonowego z każdej kategorii zagrają w finale diecezjalnym.
Zwycięzcy finału diecezjalnego zagrają w finale ogólnopolskim.
W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość).
W grze bierze udział czterech zawodników i bramkarz (w kategorii „Ministranci” – pięciu i bramkarz)
Czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron (organizator może zmienić czas trwania meczów)
Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej.

Kategorie*:
Ministrant (roczniki 2008-2012)
Lektor młodszy (roczniki 2004-2007)
Lektor starszy (roczniki 1999-2003)
* Kategorie wiekowe według wskazań organizatorów etapu ogólnopolskiego

1. Szczegółowy regulamin etapu dekanalnego wraz z innymi koniecznymi informacjami znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.
  3. Przesłane zgłoszenie udziału w rozgrywkach potwierdza akceptację powyższych zasad.
  4. W roku obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II warto nawiązywać do Jego słów o sporcie a przede wszystkim porównania wysiłku sportowca do wysiłku o zbawienie.

Serdecznie pozdrawiam sportowców z Polski i z innych krajów świata. W dniu waszego Jubileuszu razem z wami dziękuję Bogu za tę moc ducha, dzięki której podejmujecie na co dzień pracę nad sobą, pokonujecie własną słabość, aby w szlachetnej rywalizacji sięgać po laury w różnych dyscyplinach sportu. Wasz wytrwały wysiłek i radość ze zwycięstw nabiera znaczenia symbolu, do którego może odwołać się każdy człowiek pragnący duchowo wzrastać, a szczególnie chrześcijanin, który – jak pisze św. Paweł – w „dobrych zawodach występuje”, aby ukończywszy bieg życia, otrzymać z rąk Chrystusa „wieniec sprawiedliwości” (por. 2 Tm 4, 6-7). Niech Bóg wam błogosławi w tym niezwykłym dawaniu świadectwa!

Jan Paweł II, Słowo na zakończenie Mszy św. na stadionie olimpijskim w Rzymie, 29.10.2000

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej

Archidiecezji Krakowskiej