STRONA GŁÓWNA / Duszpasterstwo Służby Liturgicznej / MINISTRANCI I LEKTORZY

MINISTRANCI I LEKTORZY

• FINAŁ OGÓLNOPOLSKI: 27-28 czerwca 2022 r.
  • FINAŁ DIECEZJALNY: 19 kwietnia 2022 r. (Wieliczka)
  • ELIMINACJE W REJONACH: luty 2022 r.
  • ELIMINACJE W DEKANATACH: do 31 grudnia 2021 r.

Zgłoszenia do eliminacji dekanalnych: do 31 października 2021 r.

KOORDYNATORZY DIECEZJALNI:

Ks. Jarosław Chlebda            jachleb@wp.pl                                   tel. +48 608 626 298

Ks. Ryszard Kilanowicz        rysiekkilanowicz@gmail.com            tel. +48 880 708 839

KOORDYNATORZY W REJONACH:

Koordynatorzy rejonowi mistrzostw są odpowiedzialni za organizację turnieju na poziomie poszczególnych rejonów:

Rejon I        Dekanaty: Kraków – Centrum, Kraków – Kazimierz, Kraków – Bronowice, Kraków – Krowodrza, Kraków – Prądnik, Bolechowice, Czernichów, Krzeszowice

Rejon II       Dekanaty: Kraków – Podgórze, Kraków – Prokocim, Kraków – Bieńczyce, Kraków – Mogiła, Wawrzeńczyce

Rejon III     Kraków – Borek Fałęcki, Kraków – Salwator, Mogilany, Niegowić, Niepołomice, Skawina, Wieliczka Wschód, Wieliczka Zachód

Rejon IV     Dekanaty: Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia

Rejon V       Dekanaty: Kalwaria, Wadowice Południe, Wadowice Północ, Zator

Rejon VI     Dekanaty: Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Sułkowice

Rejon VII    Dekanaty: Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim

Rejon VIII  Dekanaty: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Nowy Targ, Rabka, Zakopane

KOORDYNATORZY W DEKANATACH:

Dekanalni Animatorzy Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

ZASADY ZGŁASZANIA DRUŻYN DO ELIMINACJI DEKANALNYCH:

1. Zgłoszenia prosimy przekazywać do koordynatorów dekanalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 X 2021 r. Zgłoszenia, które nadejdą po terminie nie zostaną przyjęte. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie drużyny zgłoszone w wyżej podany sposób.
  2. Koordynatorzy Dekanalni poinformują zgłoszone parafie o czasie i miejscu rozgrywek etapu dekanalnego. Zorganizują rozgrywki i prześlą wyniki do koordynatorów rejonowych do 31 XII b.r.
  3. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym.
  4. Jeżeli z danego dekanatu zostanie zgłoszona tylko jedna drużyna w danej kategorii wiekowej to przechodzi do etapu rejonowego na zasadzie „dzikiej karty”.
  5. Zwycięzcy etapu rejonowego z każdej kategorii zagrają w finale diecezjalnym.
  6. Zwycięzcy finału diecezjalnego zagrają w finale ogólnopolskim.
  7. W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość).
  8. W grze bierze udział czterech zawodników i bramkarz (w kategorii „Ministranci” – pięciu i bramkarz)
  9. Czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron (organizator może zmienić czas trwania meczów)
  10. Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej.
Kategorie:
Ministrant (roczniki 2010-2014)
Lektor młodszy (roczniki 2006-2009)
Lektor starszy (roczniki 2001-2005)

11. Szczegółowy regulamin etapu dekanalnego znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.
12. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.
13.Przesłane zgłoszenie udziału w rozgrywkach potwierdza akceptację powyższych zasad.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej

Archidiecezji Krakowskiej